קרן פנסיה

קרן-אור קרן פנסיה

הפנסיה נשמעת לרובנו כמו חלום רחוק. לאחר שנים בהן התרגלנו לעבוד מידי יום, קשה לנו לחשוב על מצב בו שגרה זו תיפסק.

כשמדברים על פנסיה, חושבים לעיתים קרובות על תקופה שתגיע רק עוד זמן רב, ולא מקדישים לה תשומת לב מספקת, אולם חשוב לזכור כי הזרעים שאנו נוטעים כעת, הם אלו שיניבו את הפירות בתקופת הפרישה. תכנון נכון של חסכון לפנסיה יבטיח שמירה על רמת חיינו גם לאחר שנפסיק לעבוד, לכן כדאי להשקיע מחשבה בבחירת קרן פנסיה מתאימה.

מהן קרנות פנסיה?

כאשר אדם מבוטח בקרן פנסיה מקיפה, כספי הפנסיה מועברים לו או למשפחתו, בשלושה מקרים. ראשית, כאשר האדם מגיע לגיל פרישה. זהו המקרה הנפוץ ביותר, בו מובטחים לאדם תשלומים כספיים גם כשאינו עובד לפרנסתו. שנית, ניתן להשתמש בכספי הפנסיה גם במצב בו נגרמת נכות. אם חלילה אדם הופך לנכה, ומאבד את יכולתו לפרנס עצמו, הוא זכאי לקבל תשלומים גם אם לא הגיע לגיל פרישה. לבסוף, במקרה של מוות, שאריו של הנפטר זכאים לקבל את הכספים אשר נצברו בקרן הפנסיה.

לעומת זאת, אם האדם מחזיק בקרן פנסיה כללית, היא תקפה רק במקרה של הגעה לגיל פרישה. זאת מכיוון שפנסיה מסוג זה משמשת רק כחשבון חיסכון, ואינה מכילה מרכיבי ביטוח. אולם, לתוכנית זו יש גם יתרונות, כיוון שחלות עליה פחות מגבלות מאשר קרן מקיפה. משום שניתן לחסוך בה סכומים גדולים יותר, היא מומלצת לאנשים בעלי הכנסה גבוהה.

מתי ניתן להשתמש בכספי הפנסיה?

קרן פנסיה היא מעין תכנית חיסכון, המאפשרת לאדם לקבל סכום כספי לאחר פרישתו מהעבודה. האדם והמעביד (כשמדובר בשכיר) מפרישים מידי חודש כספים לקרן הפנסיה, אשר מצטברים וניתנים לשימוש בעת פרישה, בהתאם לתנאי הקרן.

התשלום, לאחר הפרישה, מועבר לרוב על בסיס חודשי ומחליף את המשכורת, כאשר לעיתים כספים אלו יכולים להינתן גם באופן חד פעמי. ללא קשר לצורת התשלום, המטרה היא להבטיח לאדם הכנסה גם כשאינו עובד. חשוב לדעת כי על פי חוק, כל עובד זכאי לחסכון מסוג זה.

במה הקרנות נבדלות זו מזו?

מלבד החלוקה לקרנות כלליות ומקיפות, קרנות הפנסיה שונות זו מזו במספר מאפיינים, המעוגנים בתקנון של קרן הפנסיה. כשבוחנים את תנאי הפנסיה חשוב לשים לב, בין היתר, לדמי הניהול, לתקופת ההמתנה מההצטרפות ועד לקבלת התשלומים, לסכום הכיסויים הביטוחיים, לתשואות ולסיכונים.

קרן פנסיה צריכה להתאים בצורה הטובה ביותר למאפייני האדם, להתחשב בהכנסותיו ובצרכיו, ולאפשר חסכון מקסימלי לעתיד. מסיבה זו חשוב לנו להבין היטב את רצונותיכם כדי להתאים לכם את הקרן המשתלמת ביותר.

אנו בקרן אור נתאים עבור בני משפחתך את הביטוח המתאים לכם

שינוי גודל טקסט
ניגוד צבעים