ביטוחי מנהלים

קרן-אור ביטוחי מנהלים

זהו לא סוד שאנחנו עובדים קשה. רובנו מבלים שעות ארוכות בעבודה ומשקיעים משאבים רבים כדי לקבל את המשכורת המיוחלת. באותו זמן, אנו מודעים לכך שהעמל אינו נצחי, וכי יגיע המועד בו נגיע לגיל הפרישה ונשאיר מאחור את מקום העבודה.

כדי להיערך לכך, יש לתכנן כראוי את החסכונות שלנו ולהבטיח כי נוכל לשמור על רמת חיים גם כשלא נעבוד עוד. בדיוק מסיבה זו ישנן תוכניות פנסיוניות שונות, המוצעות לציבור העובדים. אחת התוכניות הידועות והמקיפות ביותר היא ביטוח המנהלים.

מהו ביטוח מנהלים?

ביטוח מנהלים היא פוליסת ביטוח המשלבת חיסכון לפנסיה לצד תוכניות ביטוח שונות. בדומה לקרן הפנסיה, מופרשים מידי חודש כספים לחיסכון המיועדים לשימוש עתידי. במידה ומדובר בעובד שכיר, העובד והמעסיק מפרישים תשלומים מידי חודש. אלו מצטברים וניתנים לשימוש בגיל הפרישה.

האלמנטים הביטוחיים כוללים לרוב ביטוח חיים, המאפשר לקרוביו של האדם לקבל פיצויים כספיים במקרה של מוות. באופן זה המשפחה אינה נותרת ללא כל אמצעים בלכתו של יקיריהם. לעיתים קרובות כוללת הפוליסה גם ביטוח מפני אובדן כושר עבודה, ומבטיחה הכנסה חודשית במידה והאדם לא יכול עוד לעבוד. במצב זה, מכוסים גם מקרים של נכות.

במה שונים ביטוחי מנהלים מקרנות פנסיה?

ביטוחי מנהלים דומים לקרנות פנסיה מקיפות, אשר מציעות גם הן פיצויים חודשיים לאחר הפרישה ובנוסף, מרכיבי ביטוח. בשני הביטוחים ניתן לבחור מדיניות השקעה שונה (לפי מסלולים) וניתן להתאימם לדרישות משתנות כמו סוג הכיסויים הביטוחיים ואופן השקעת הכספים. יחד עם זאת, לביטוחי מנהלים יש כמה יתרונות מובהקים, ביניהם העובדה שבביטוח מנהלים אנו מדברים על חוזה ביטוחי לכל דבר, ולא תקנון כמו בקרנות פנסיה, לכן תנאיו לא ניתנים לשינוי, ולא יכולים לפתע לשנות עלויות.

יתרון נוסף נמצא בדמי הניהול. בעוד שדמי הניהול המקסימליים של קרנות פנסיה עומדים היום על כ-6%, אלו של ביטוח המנהלים הם עד 4% בלבד. כמו כן, בביטוח מנהלים אתם מקבלים את האפשרות לרכוש סכום ביטוח חד פעמי שאינו בהכרח קצבת שארים, כמו בקרן הפנסיה. לבסוף, בכל הנוגע לאובדן כושר עבודה, את ביטוח המנהלים ניתן להגדיר לפי עיסוק ספציפי, שלא כמו בקרן הפנסיה, לכן יתאים עבורכם בצורה אידיאלית.

מי יכול ליהנות מביטוח מנהלים?

השם “ביטוח מנהלים” אולי מרמז כי מדובר בביטוח אקסקלוסיבי, הניתן רק לאוכלוסייה בעמדות בכירות או בעלת משכורת גדולה, אולם זוהי לא המציאות. כיום, כל עובד יכול ליהנות מביטוח זה, המוצע על ידי חברות ביטוח שונות. בשוק קיימות תוכניות מגוונות, וניתן לבחור משלל פוליסות בתנאים שונים. מומלץ לבחון היטב את דמי הניהול, מידת הכיסוי הביטוחי, אופן השקעת הכספים, יציבות הפוליסה והתנאים לקבלת התשלומים.

אנו מודעים לכך שאתם משקיעים את מיטב כספכם בחיסכון לעתיד, ורוצים לוודא שתזכו לתנאים הטובים ביותר. לכן, חשוב לנו להתאים לכם באופן אישי את הפוליסה הנכונה, שתבטיח שכספכם ימצא בידיים טובות ושתקבלו את הסכום המרבי בעת הפרישה.

אנו בקרן אור נתאים עבור בני משפחתך את הביטוח המתאים לכם

שינוי גודל טקסט
ניגוד צבעים